יעוד

יעד מרכזי – תנועת אור

תנועת אור תפעל להוסיף 150,000 תושבים לנגב ולגליל, כמאיץ ליצירת מסה קריטית להשגת היעד הממשלתי – הוספת 600,000 תושבים באזורים אלו עד לשנת 2020 ובראייה צופה פני עתיד להפיכת הנגב והגליל למרכזים עצמאיים, המאוכלסים ביותר מ-3 מיליון אנשים כל אחד, עד שנת 2048.

יעוד תנועת אור

ייעוד

המשימה

icon_03 (1)

החזון

icon_02 (1)

אני מאמין

icon_01

איך הכל התחיל

תנועת אור שהתחילה כרעיון נעורים עת חזרו 4 חברי ילדות מפתח תקווה, ממסע של התיכון לפולין ונשבעו “לא עוד”! והצהירו שיקדישו את חייהם ליצור את המדינה הבטוחה והטובה ביותר.

חלמו על הקמת תנועה של אור, לאחר שישתחררו מהצבא. וכך עשו.

 

אופיר פישר ורוני פלמר, ממייסדי הארגון ומנהליו עד היום, החלו בהקמת היישוב סנסנה כצעד ראשון בשנת התשנ”ט, 1999, לאחר שלא מצאו אוזן קשבת ופתח להתיישבות בערים וביישובים הקיימים בנגב.

 

המשיכו להקמתם של עוד יישובים חדשים, עד שנפתח השער לחיזוקם של הערים והישובים הקיימים. גם באופן אישי המשיכו את המסע ועשו את המעבר מהיישוב הראשון שהקימו לערי הנגב הקיימות.

 

פעילות ראשונית זו היתה תחילתה של עשייה רחבה במספר ערוצים מקבילים ומשלימים על מנת לאפשר את הצלחת מבצע ישוב הנגב והגליל: ייסוד ופיתוח מרכזי המידע בנגב ובגליל, יצירת תוכנית אסטרטגית כוללת לנגב ולגליל (שרובה אומצה על ידי הממשלה בשנת 2005) וכתיבת תוכניות עדכניות כמפות דרכים לפיתוח הפריפריה, המשך  יסודו של הארגון הלכה למעשה באופן מכוון למטרה אחת: תוספת של 150,000 חלוצים שיהוו את המנוע לגל הגירה חיובית של 600,000 איש עד שנת 2020 ולתוספת כוללת של עוד 3.5 מיליון אנשים עד לשנת 2048 לצפונה ולדרומה של המדינה.

חלוצים של אור

haluzluz

הירשם לניוזלטר


צור קשר

בית בלומפילד, רחוב ההגנה 30, באר שבע

© כל הזכויות שמורות לתנועת אור

קונספט: תנועת אור | בניית אתרים בניית אתרים
דילוג לתוכן