בלוג

מטיילים עם גיל בנגב
באמצעות: ירון שמידט
נוב 9, 2017

 

מסע בעקבות החלמוניות

הטפטופים הקלים שהגיעו אלינו בשבוע האחרון הם הסימון הכי בולט שהחלמונית כבר מחכה לנו בשדות פורחים, אי שם ליד העיר ירוחם.

אז תכניסו ל-Waze "ירוחם" ומשם המשיכו כמה קילומטרים דרומה עד שתראו את השלט שאי אפשר לפספס "שביל החלמניות" אשר יוביל אותנו אל תוך שביל אפר.

בקצה השביל נגיע אל מסלול ג'יפים אבל אל תטעו-את המסלול הזה אנחנו ממליצים לחוות בהליכה רגלית והוא אפילו מעגלי המאפשר גרסה אחת למיטיבי לכת(חפשו את הסימון הכחול) וגרסה שניה למיטיבי שבת (חפשו את הסימון השחור).

כבר בתחילת המסלול נבחין בצד הדרך  בקונכיות קטנטנות שהם בעצם ארוחת הערב של הקוצן הצהוב, הוא אוהב את האוכל שלו קרוב מאוד אליו.

עוד מעט(טוב, קילומטר בערך) של הליכה ונוכל להבחין סוף סוף בחלמוניות. החלמונית שונה מכל חבריה הצמחים והפרחים, היא איננה פורחת באביב היא טיפוס שאוהב לבלוט בנוף לכן פורחת רק אחרי הגשם הראשון ולתקופה קצרה במיוחד ככה שאם לא תגיעו בקרוב-תפספסו אותה וזה פשוט חבל.

 

בקצה המסלול ובקצה העלייה מחכה לנו נוף מרהיב המשקיף על כל ירוחם ובאמת שמדובר על מראה עוצר נשימה, תודו לי אחר כך.  זה הזמן להסדיר נשימה מהטיפוס, לעצום עיניים ולהנות מהבריזה המדברית שגם מי שכבר עשה כמה מסלולים בחייו יודע שאין כמוהה. המטיילים השקטים מיוחד יוכלו אולי אפילו להנות מהמראה של כמה מהיצורים הקטנים החיים בו-אני למשל נתקלתי ב "זעמן דק" אל חשש הוא אינו ארסי, הוא סתם זעמן.

 

הערה חשובה:

מסלול החלמוניות חלקו חולף בתוך שטח אש צה"לי על מנת לבקר במסלול באמצע השבוע יש לתאם זאת מראש. לעומת זאת ביקורים בסוף השבוע אינם מצריכים תאום ואף זוכים לפיקוח וליווי של פקחי הקרן הקיימת לישראל.

 

המלצה למטייל הזורם:

סיימתם את המסלול? מעולה. היכנסו לאוטו וסעו לאגם ירוחם הנמצא חמש דקות נסיעה בלבד מהמסלול שלנו, תוכלו להינות שם מפינות ישיבה מקסימות, מגרש שעשועים גדול ומטופל לילדים ומקומות קסומים לפיקניק משפחתי.

 

רוצים לטייל עם גיל? צרו קשר:

https://www.facebook.com/chillyGtours/

054-679-1981

 

הירשם לניוזלטר


צור קשר

בית בלומפילד, רחוב ההגנה 30, באר שבע

© כל הזכויות שמורות לתנועת אור

קונספט: תנועת אור | בניית אתרים בניית אתרים
דילוג לתוכן