בלוג

קרדיט לתמונה: הועלתה על ידי briza – אתר מפה
באמצעות: ירון שמידט
דצמ 21, 2017

נחל צאלים-ממש לא מה שחשבתם

כאשר אני שומע את הצליל של השם "צאלים" אני מיד מרגיש כמו כל חייל משוחרר או מילואימניק, את ריח האבק ומגע המדים. אם נצליח לנתק את האסוציאציה המילואימניקית מהשם הזה ובאמת נביט סביב, נוכל באמת להינות מהדרך ולסייר באחד מהמסלולים הרבים של נחל צאלים, ולא סתם מסלול- המסלול האהוב עלי! כי הרי מה אדם צריך חוץ ממדבר, יתדות, נופים פתוחים ובריכת מים? תגידו לי אתם.

הנה ההמלצות שלי לשתי גרסאות למסלול-הזה לגזור ולשמור(גם סתם צילום מסך יעבוד):

נתחיל קודם כל-בפעילות לעצלנים: ארזו בתיק בגד ים, סנדלים וחיוך, כנסו לרכב וסעו איתו עד "חניון לילה בריכת צפירה". השילוט והסימון באזור יובילו אתכם אל הבריכה, שבו לצידה ונשנשו לכם את ארוחת הבוקר שלכם ובין ביס לביס צלמו את המראות המרגיעים בעיניים שלכם. צילמתם? עכשיו חזרה אל האוטו.

הגרסה המקוצרת-טיול של יום אחד:

סעו אל חניון כפר הנוקדים שם תמתין לכם הליכה במאמץ מתון-החניון בכפר הנוקדים הנו חניון מוסדר לכן היו רגועים להשאיר בו את כלי הרכב שלכם(אבל עדיין לא הייתי משאיר את הארנק שלי ברכב). חצו את הכביש אל נקודת הציון המסומנת בצבע שחור, רוב המסלול הזה הנו מישורי ומוקף בנופים פתוחים מדהימים וכל שעליכם לעשות הוא פשוט לצעוד ולהינות מהם.

המשיכו לצעוד עד שתגיעו לחניון לילה ברכת צפירה ומשם לכו בעקבות סימון השבילים שמוביל אתכם היישר אל הבריכה שהכניסה אליה דורשת מאמץ קטן שהוא לגמרי שווה את זה(תודו לי אחר כך אין בעיה) המאמץ כולל טיפוס קצר על צלע ההר בעקבות סימון השבילים ואז לרדת מעט בעזרת יתדות. סיימתם עם היתדות? נשאר רק לחצות את הבריכה הראשונה והנה הופ אתם מול אחת הבריכות היפות במדינה שלנו ואיזה קטע? הכניסה אליה היא לגמרי בחינם.

אחרי המאמץ הקטן הזה כל שנותר לכם הוא לטבול במי הבריכה הצוננים כשאתם מוקפים בנוף עוצר הנשימה של נחל צאלים ולאחר מכן-אחורה פנה אל הרכבים.

(משך המסלול כ-8 ק"מ)

הגרסה לרציניים-טיול בן יומיים

אם אתם מחשיבים עצמכם כמטיילים רציניים ובא לכם להפוך טיול לסופ"ש אז הנה המלצה בשבילכם-היום הראשון מתחיל כמו הגרסה המקוצרת של הטיול אבל הוא מסתיים לגמרי אחרת. כאשר תשובו אל חניון הלילה של בריכת צפירה(כ-3 ק"מ הליכה) תתחיל החוויה האמתית. בחניון המוסדר תוכלו להקים אוהלים, להבעיר אש ולצפות בכוכבים.

בבוקר שאחרי הלילה המדהים הזה ואחרי הקפה של הבוקר, קחו עמכם מפה וצאו אל המסלול המעגלי המתחיל בבריכת צפירה ומוביל אל בריכת נעמה וחזרה-סה"כ צעידה של 8 ק"מ. (מצ"ב מפת המסלול)

טיפים חשובים:

חנייה בברכת צפירה- עד לחניון ניתן להגיע עם כל רכב על דרך עפר ולרוב בסופי-השבוע ישנו שומר מטעם הרט"ג מומלץ לבדוק עם כפר הנוקדים קודם לכן.

חשוב לשים לב, במסלול קיימת הזהרה חמורה להנאה קיצונית מהטיול והנופים ?

רוצים לטייל עם גיל? צרו קשר:

https://www.facebook.com/chillyGtours/

 

054-679-1981

הירשם לניוזלטר


צור קשר

בית בלומפילד, רחוב ההגנה 30, באר שבע

© כל הזכויות שמורות לתנועת אור

קונספט: תנועת אור | בניית אתרים בניית אתרים
דילוג לתוכן