מה זה קבוצת התיישבות?

מה זה קבוצת התיישבות?

לשתות קפה מול הנוף עם החבר מבית הספר,

לצאת אל המרפסת לארוחות משותפות, כשהילדים רצים על הדשא,

לחגוג בקומזיץ וערבי שירה משותפים,

אז אם אתם רוצים לגור בנגב או בגליל- למה שלא תביא את החברים?
קבוצת התיישבות היא קבוצה של רווקים, זוגות או משפחות צעירות, המתארגנת לקנייה או שכירות משותפת של קרקעות או בתים, ולא רק בשביל לחסוך כסף. יחד הם יכולים לגור כקבוצת התיישבות במושב, להיות קבוצת התיישבות עירונית או להקים יחד יישוב חדש, כשהם דרים בשכנות לחברים הכי טובים. גיבוש הקבוצה יכול להיעשות על בסיס אידיאולוגי או חברי.

 

איפה אפשר לגור?

בנגב ובגליל, לפי ההתאמה לצרכי הקבוצה. ניתן להקים שכונת הרחבה בישוב קיים, לשכור בניין מגורים שלם בעיר, ולפעמים אפילו להקים ישוב קהילתי חדש ביחד. יחד עם זאת, המטרה ביצירת קבוצת התיישבות אינה יישוב חברי הקבוצה בלבד. ביסוס קבוצת התיישבות חיוני אף ליישובים והשכונות בערים, ומשמש עבורם כמנוע לצמיחה ולהתחדשות.

 
עשרות ישובים כפריים ועירוניים בישראל נמצאים כבר שנים רבות במצב של קיפאון דמוגרפי כתוצאה מהתבגרות האוכלוסייה המקומית, ריחוק גיאוגרפי, היעדר יוזמה, תדמית שלילית ועוד. הפתרון העיקרי לרענון הישוב טמון בעידוד אוכלוסייה צעירה להגיע ולהזרים אליו דם חדש ובכך להביא לשינוי המיוחל. קבוצת ההתיישבות שמגיעה משנה את המגמה הדמוגרפית והופכת את הישוב הנמצא בתת-אכלוס לישוב צעיר וצומח. היא מסייעת לשינוי בתדמית של הישוב, מצעירה את האוכלוסייה ומכניסה למקום מוטיבציה, יוזמה ועשייה.

קונספט: תנועת אור | פיתוח: WEB MEDIA GROUP

© כל הזכויות שמורות לתנועת אור