ערי עתיד

ראשי - אופק - ערי עתיד

שכונות חיים

'מהכפר אל העיר' הוא מהלך מרכזי אותו מקדמת תנועת אור. בכדי שערי הפיתוח בנגב ובגליל יצמחו יש צורך בפעולה פיזית ותדמיתית, על מנת להפוך אותן ליעד אטרקטיבי שיאכלס בהווה ובעתיד עשרות אלפי מתיישבים חדשים.

קהל היעד, אשר מתיישב ויתיישב בערים אלו מורכב מקהל מקומי הבוחר להישאר בעיר, מקהל מקומי שעזב וחוזר הביתה ומאוכלוסיות חדשות שיבחרו לבוא לעיר ולגור, לא רק בבתים צמודי קרקע, אלא בבניינים בבנייה רוויה, שיהיה בה קסם מיוחד.

שכונות חיים – מודל התיישבותי חדשני בערים
בכדי להגשים מטרות אלו פיתחה תנועת אור מודל של שכונה ייחודית שתקום בעיירות הפיתוח – “שכונת חיים”, אשר תהפוך את השכונה ואת העיר כולה למגנט לאוכלוסייה.

שכונת חיים היא מוצר נדל”ן חדשני,  המשלב מודל לדיור בר-השגה ובר-שכירה, תוך תכנון אדריכלי הוליסטי ותכנון קהילתי אשר יחדיו מציעים חוויית מגורים עירונית ייחודית הנמצאת במחסור בישראל.

ייחודה של השכונה, על פני שכונות איכותיות וירוקות אחרות הקיימות ביתר חלקי הארץ והעולם כבר היום, הוא בשילוב שהיא מציעה בין התכנון הפיזי לתכנון הקהילתי, בין הוותיק והחדש וברמת ההבניה הקהילתית והחוויה שתהיה בה. בתוך כך, אנו מאמינים כי אתגרי העתיד יגבירו את הצורך בשותפות חברתית ועל כן יצירת מבנים קהילתיים עירוניים, הינם נדבך מרכזי בחוסנה של החברה הישראלית והתמודדותה מול האיומים וההזדמנויות.

לתרומה

הירשם לניוזלטר


קישורים שימושיים

צור קשר

בית בלומפילד, רחוב ההגנה 30, באר שבע. מרכז מידע צפון, שדרות נשיאי ישראל 13, כרמיאל.

© כל הזכויות שמורות לתנועת אור

קונספט: תנועת אור | בניית אתרים
דילוג לתוכן