אירועי אור

ראשי - עשייה - אירועי אור
כנס יוזמת ישראל

כנס יוזמת "ישראל 2048"

אפריל 2018

יצאנו להמשיך את המסע לתכנון שנת ה-100 למדינה בכנס יוזמת ״ישראל 2048-עתיד משותף״ באוניברסיטה העברית, בראשות פרופסור שלמה חסון שותפנו היקר.
בכנס השתתפו מתכנני המדינה מהאקדמיות השונות, מערכת הביטחון, ממשלה, מגזר עיסקי וחברה אזרחית. הצגנו את הטזה שהמנוע לצמיחה ושגשוג הם קודם האנשים.
שנזכה ונהיה ראויים לעשות למען עתיד המדינה, העם והאדם.

מסע 70

מרץ 2018
מגשימים את חזון בן גוריון עם שותפינו היקרים במסע 70, יחד עם מועצה אזורית רמת נגב, מכינת הנגב, חיילי בה״ד 1,ורשות הטבע והגנים . יצאנו עם מאות מטיילים לנחל חווארים וקריאה לדור העתיד – לחשוב קדימה, לתכנן, לקחת אחריות ולהוביל. גילינו במהלך המסע דור נפלא! ערכי המחפש משמעות, שלום ורצון בחינוך איכותי ובעיקר לחיות במדינה שטוב בה לכולם.

כנס שדרות לחברה

מרץ 2018

בכנס שדרות לחברה נאם רוני פלמר, מייסד ומנכ"ל תנועת אור על עתיד ישראל בשנת 2048.
מדינת ישראל מציגה נתונים כלכליים מדהימים אך האם תושבי ירוחם, חצור הגלילית ואופקים פוגשים אותם במציאות החיים? אם ידוע לכולם כי בעוד 30 שנה בלבד מדינת ישראל צפויה להכיל כ-17 מיליון תושבים, והמציאות מציגה צפיפות של מדינת עולם שלישי באזור תל אביב והמרכז-מדוע לא נעשית כל היערכות להתמודד בהתאם?
האם זאת המדינה לה ייחלנו, האם זאת המציאות שעתידה לנו? והאם מלבד חלוקה תקציבית נעשת חלוקת משאבים אמיתית מתוך חזון, רעיון וערכיות?

אירוע חנוכה לתושבי כרמית

דצמבר 2014

אירוע חנוכה חגיגי ראשון למתיישבי כרמית לכ-300 משתתפים שהתקיים בסמיכות להעברת המגרשים הראשונים למתיישבים ומהווה ציון דרך משמעותי בהקמת הישוב על ידי תנועת אור כמקימת הישוב וכתנועה המיישבת.

טקס הכנסת ספר תורה בבאר מילכה

מאי 2014


לאונרדו פרקש תרם ספר תורה ולאחר סיום פרויקט הצטיידות בית הכנסת (ע"י שותפנו JNF-UK) התקיים טקס הכנסת ספר התורה לבית הכנסת ביישוב בנוכחות 100 מוזמנים. האירוע המרגש החל בהופעה של להקת מפתח סול, לאחר מכן התחילה התהלוכה עם ספר התורה בליווי רכב, מוסיקה ותאורה, ובבית הכנסת הנעים בשירתו החזן הראשי של בית הכנסת הראשי בסידני.

חנוכת גן שעשועים בקיבוץ סופה ע"ש קטלינה קליין

מאי 2014

לכבוד יום הולדה ה-80 של קטלינה קליין, אימו של לאונרדו פרקש, החליט פרקש להקים לכבודה גן שעשועים בקיבוץ סופה הכולל הצללות, מגלשות ומתקנים.

האירוע המרגש שבו השתתפו כ-50 איש, נוהל על ידי אגף פיתוח משאבים בתנועת אור ווקק”ל ישראל, וכלל דברי ברכה מפי ראש המועצה, לאונרדו פרקש, חבר קיבוץ ונציג תנועת אור .

במהלך הטקס הילדים הודו למר לאונרדו פרקש על תרומתו לגן משחקים שנבנה לרווחתם, והגישו לו ציורים וברכות.

שדולה לחיזוק הפריפריה בכנסת

מרץ 2014

השדולה לחיזוק הפריפריה בכנסת נולדה מתוך הבנת הצורך בהעלאת מהמודעות לאזורי הפריפריה, לצרכים של התושבים ולצורך בשיתוף פעולה עם חברי הכנסת והשרים. מטרת השדולה הייתה להעלות למודעות נושאים שונים העומדים על הפרק, לקדם הצעות חוק, להעלות יוזמות שיתפרו סוגיות בשוק הנדל"ן, פתרון של חסמים שונים.

באירוע ההשקה נכחו 26 ח"כים מקשת רחבה של מפלגות, ושרים בכירים, ביניהם השר לפיתוח הנגב והגליל, שר החקלאות, שר הרווחה, השר לביטחון פנים, ראשי ראשויות ונציגי ארגונים חברתיים.

השקת המרכז להתיישבות בנגב ובגליל

מאי 2013


אירוע השקת המרכז להתיישבות בנגב ובגליל בנוכחות רוני פלמר- מנכ"ל תנועת אור, אפי שטנצלר-יו"ר קק"ל, וסילבן שלום – השר לפיתוח הנגב והגליל.

מטרת האירוע היתה לחנוך את שיתוף הפעולה בין הגורמים השונים במרכז להתיישבות ולהשיק את המרכז להתיישבות בנגב ובגליל באופן רשמי. המרכז מהווה מוקד מידע נגיש ומקצועי ומרכז ליווי למתעניינים בתחומי ההתיישבות בנגב ובגליל.

האירוע התקיים באווירה חגיגית, וכלל טקס הסרת הלוט על ידי השר סילבן שלום ויו"ר קק"ל אפי שטנצלר.

כנס דרום עולה של 'כלכליסט' בשיתוף תנועת אור

ינואר 2014

כנס כלכלי ייחודי של העיתון המוביל כלכליסט, אשר נערך בפעם הראשונה בבאר שבע, בסיוע תנועת אור. הכנס חשף את ההזדמנויות הכלכליות הטמונות בנגב ואת היצע המשרות המתפתח בדרום.

בכנס השתתפו מנכ”ל כי”ל, סטפאן בורגאס, מנכ”ל KPMG סומך חייקין, ובכירים נוספים במשק.

טקס נטיעת יער חוסידמן בכרמית

מרץ 2014


טקס נטיעות מרגש בהשתתפות התורם דניאל חוסדימן, אשר הגיע ממקסיקו עם משפחתו וחבריו. יער חוסידמן הוקם בישוב החדש כרמית שבצפון הנגב, כשגם משפחות הישוב הוזמנו להשתתף במעמד המרגש.

במעמד הטקס הסביר מר חוסידמן על חשיבות החיבור של נכדיו וילדיו לאדמה בארץ ישראל וציין כי מבחינתו זו התרומה הכי משמעותית שיכל לתת למשפחתו, שכן היא מחברת ומחייבת אותם לישראל.

מופע הצדעה לנגב בהשתתפות האמן הבינלאומי בוצ'לי

ספטמבר 2011

במהלך 2011 התקיים מופע הצדעה לנגב ולגליל עם אחד הטנורים הגדולים והאהובים ביותר בעולם- אנדראה בוצ'לי, אירוע חגיגי שנעל את פסטיבל האופרה בינלאומי במצדה- ים המלח ובירושלים ביוזמה משותפת של תנועת אור, האופרה הישראלית ומועצה אזורית תמר.

לתרומה

הירשם לניוזלטר


קישורים שימושיים

צור קשר

בית בלומפילד, רחוב ההגנה 30, באר שבע

© כל הזכויות שמורות לתנועת אור

קונספט: תנועת אור | בניית אתרים בניית אתרים