מדינה למופת

ראשי - עשייה - מדינה למופת

 

תנועת אור שמה לה למטרה לבנות ולקדם את מדינת ישראל להיות המדינה שהכי טוב לחיות בה. מאז פרוץ משבר הקורונה, מדינת ישראל, בדומה לעולם כולו, חווה משבר חסר תקדים, ברמה הלאומית וברמת משקי הבית במדינה. בזמן זה, מרבית הארגונים והיוזמות עסוקים במתן פתרונות מידיים לסוגיות דחופות, המספקות פתרון לבעיות נקודתיות, ולרוב עוד מאותו הדבר. אין מצפן, חזון משותף או רתימה של היוזמה והחדשנות על מנת לבנות מחדש את היום שאחרי המשבר.

מתוך כך, החל את דרכו מיזם 'מדינה למופת' במהלך חודש אפריל 2020, בניהולה של תנועת אור והובלתם של מייקל אייזנברג, ישראל דנציגר, דניאל שרייבר, פרופ' גילה קורץ, פרופ' דן אריאלי, רוני פלמר ושותפות ושותפים נוספים. מטרת המיזם היא לגבש ולקדם חזון לעתיד משותף בתחומי חיים שונים, באמצעות יוזמות משבשבות* ומשנות מציאות, לשיפור החוסן הכלכלי-תעסוקתי של כלל משקי הבית במדינת ישראל, היום ובעתיד לבוא.

יחד עם קהילת המיזם, המונה למעלה מ-200 שותפות ושותפים מכלל הסקטורים ותחומי-העיסוק, אנו רתומים לאיחוד כלל הכוחות, היכולות והכלים שבנו את ה-Startup Nation, לטובת המשך השגשוג של ישראל. באוגוסט 2020 החל ספרינט התעסוקה, בהובלת קהילת ומטה המיזם, על מנת לגבש ולבנות את תמונת העתיד של שוק התעסוקה בישראל, מתוך הצורך שעלה במשבר האבטלה השורר בישראל. במסגרת הספרינט, גובשו מחקר מקיף ותמונת עתיד, שעל בסיסם קראה קהילת המיזם ליזמיות ויזמים להגיש יוזמות שישנו את פני התעסוקה בישראל, לטובת השקעה משמעותית, ליווי מקיף וסיוע ביישום מואץ. לקריאה זו נענו למעלה מ-300 קבוצות של יזמיות ויזמים, ומתוכן 12 יעמדו לבחירה בפני וועדת ההשקעות של מדינה למופת, המורכבת מבכירות ובכירים במשק ובציבוריות הישראלית בחודש פברואר 2021.

לקריאה נוספת באתר מדינה למופת

לתרומה

הירשם לניוזלטר


קישורים שימושיים

צור קשר

בית בלומפילד, רחוב ההגנה 30, באר שבע

© כל הזכויות שמורות לתנועת אור

קונספט: תנועת אור | בניית אתרים
דילוג לתוכן