אודות

גבעות בר הוא ישוב קהילתי חילוני בצפון הנגב אשר הוקם בשנת 2004. הישוב שוכן סמוך ללהבים, במרחק 20 דקות נסיעה מבאר שעה וכשעה מתל אביב ובו כ-130 משפחות. משמעות שם הישוב הוא על שם השטחים באזור בהם מגדלים חיטה, וכן על שם מיקומו בלב הגבעות.

הישוב, אשר משתייך למועצה אזורית בני שמעון, הוקם על ידי תנועת אור, בעזרת קרן קימת לישראל, החטיבה להתיישבות והמועצה האזורית בני שמעון.

 

על ההקמה

גבעות בר הוקמה בינואר 2004, לאחר מספר שנים של גיבוש גרעין להתיישבות במקום. המשפחות, שהיוו את הגרעין הראשוני, שהו בקיבוץ משמר הנגב הסמוך מספר שנים, ועם מתן האישורים עלו על הקרקע. גבעות בר נוסדה בעקבות החלטה של ממשלת ישראל משנת 2002 להקמת ישוב קהילתי בשם משמר הנגב ב' בצפון הנגב. כיום נמצא הישוב בתהליכי פיתוח מתקדמים והוא עתיד לאכלס 500 משפחות.

 

חזון הקהילה

הקהילה בגבעות בר מושתת על ערכי הדמוקרטיה, הסובלנות, ההתחשבות בזולת, ערכי יושרה, שותפות ואחריות קהילתית, ציונות ואהבת הארץ. הקהילה בגבעות בר תעניק לתושביה מענה חינוכי, תרבותי, איכותי וכולל, כשהישוב ישאף לקיים קהילה מאוזנת, השומרת על רצף גילאים.

הישוב ימצב עצמו כישוב מרכזי במועצה, יקיים יחסי שכנות טובים ושיתוף פעולה עם הישובים שבסביבתו ויעודד מיזמים תיירותיים ועסקיים תוך שמירה על צביונו.

ישובים נוספים:

לתרומה

הירשם לניוזלטר


קישורים שימושיים

צור קשר

בית בלומפילד, רחוב ההגנה 30, באר שבע

© כל הזכויות שמורות לתנועת אור

קונספט: תנועת אור | בניית אתרים
דילוג לתוכן