קבוצת התיישבות הר עמשא

סוג הקבוצה: אקולוגית
מיקום: הר עמשא שבצפון מזרח הנגב
שנת גיבוש הקבוצה: 2011

אודות קבוצת ההתיישבות
קבוצת ההתיישבות בהר עמשא התגבשה בסיוע תנועת אור על ידי קבוצה של ארבעה זוגות ושני רווקים מאזור ירושלים, שהמשותף להם היה הרצון לצאת מהמרחב האורבאני ומרוץ החיים הקדחתני ולעבור להתיישבות בעלת אופי כפרי או חקלאי. הקבוצה, בעלת הערכים של אקולוגיה וחיבור לסביבה, התיישבה בהר עמשא שבמזרח הנגב.

חזון הקבוצה
אנו דוגלים בערכים עליהם הוקמה המדינה, ביניהם יישוב הארץ ועבודת כפיים.
כרגע רובנו חיים באזור ירושלים, עסוקים בעבודה וקריירה, אולם נפגשים מידי פעם על מנת לחלום על אפשרות לסגנון חיים אחר; רגוע, קהילתי, אקולוגי.
בעלי הקבוצה ניחנים במודעות חברתית / סביבתית ושאיפה לחיים שיתופיים יותר מאשר החיים בעיר. לפיכך, קיימת נכונות לתרום לקבוצה, כל אחד על פי כישוריו וזמנו, אבל אין כוונה להקים קיבוץ או לחלוק רכוש אישי. הרעיון הינו ללכת על מודל ביניים של יישוב קהילתי.
אנו מבקשים להתיישב בישוב שמצוי בקרבת אזורים חקלאיים ו/או שנותן שטחים לחקלאות לעיבוד. עדיפות לישוב חילוני, קטן, באזור פסטוראלי. לבעלי הקבוצה אין צרכים מיוחדים כלשהם, מעדיפים לקבל מגרשים ולבנות בתים בעצמנו.
"כפר היוצרים מורכב בעיקר מבוגרי המחלקה לקולנוע במכללת ספיר, אשר שואפים להישאר ולגור באזור הדרום ולהתפרנס בכבוד בתחום הקולנוע והאומנות בכללותה. כיום המצב הוא שרוב רובם של הסטודנטים שלומדים במכללה ובאזור בכללותו אשר אינם מדרום הארץ חוזרים חזרה לאזור המרכז בתום לימודיהם ונוטשים את האזור.
הקהילה בכפר היוצרים תהיה בעלת מעורבות חברתית, ערבות הדדית, סובלנית, חופש הפרט וצדק חברתי. על כל אחד מחברי הקהילה לקחת על עצמו תפקיד אשר יעזור לפתחו ברמה האישית והקהילתית.
הערכים המובילים בקבוצה יהיו: יושרה, פתיחות, שקיפות מלאה, הזדמנות שווה, עזרה הדדית, נאמנות, כנות, חופש פעולה ויצירה".

למידע נוסף על קיבוץ ברור חיל ועל אפשרויות ההצטרפות,

צרו קשר עם המרכז מידע > 1-800-215-216

לתרומה

הירשם לניוזלטר


קישורים שימושיים

צור קשר

בית בלומפילד, רחוב ההגנה 30, באר שבע

© כל הזכויות שמורות לתנועת אור

קונספט: תנועת אור | בניית אתרים
דילוג לתוכן