אודות הקבוצה

מצפה אילן הוא ישוב קהילתי משימתי דתי השוכן במועצה אזורית מנשה, בפתחת נחל עירון. בישוב, הממוקם במרחק 20 דקות נסיעה מחדרה ובנימינה, וכשעה נסיעה מתל אביב, חיות כ-50 משפחות שהם כ-300 תושבים.
הישוב הוקם בשנת 2005 ונקרא על שמו של האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון ז"ל, אשר נספה באסון מעבורת החלל קולומביה. רונה, אשתו של האסטרונאוט, מעורבת בתהליך הקמת הישוב, ואף נטעה במקום עץ לזכרו.
אנשי מצפה אילן עוסקים במקצועות חופשיים כגון: מהנדסים,אנשי מחשבים,אנשי חינוך, עובדי מערכת הביטחון ועוד. בגיבוש גרעין ההתיישבות לישוב שותפים תנועת אור, קרן קימת לישראל, החטיבה להתיישבות, משרד הבינוי ומועצה אזורית מנשה.

חזון הקבוצה

חזונו של הישוב שאוב מתורתו של הרב קוק והולך לאור אמרתו המפורסמת כי "ארץ ישראל אינה קניין חיצוני לאומה רק בתור אמצעי למטרה של ההתאגדות הכללית. ארץ ישראל היא חטיבה עצמותית, קשורה בקשר החיים עם האומה".
לאור האמור לעיל, נבחרה הנקודה למיקום הישוב דווקא באזור קו התפר, מתוך ראיה שהתיישבות באזור זה מהווה תרומה משמעותית לביטחון המדינה ולחיזוק רוח ההתיישבות.
מטרת הקמת הישוב היא חיבור חי לכלל עם ישראל על רבדיו. בכדי להגביר את האחדות והאחווה בעם, רואים חברי הישוב חשיבות בקיום קשר הדוק עם גוונים שונים בחברה הישראלית, בתוך הישוב ומחוצה לו באופן פעיל.
חברי הישוב נרתמים לעשייה ולמעורבות חברתית, קהילתית ולאומית "איש כאשר ידבנו ליבו".

לתרומה

הירשם לניוזלטר


קישורים שימושיים

צור קשר

בית בלומפילד, רחוב ההגנה 30, באר שבע. מרכז מידע צפון, שדרות נשיאי ישראל 13, כרמיאל.

© כל הזכויות שמורות לתנועת אור

קונספט: תנועת אור | בניית אתרים
דילוג לתוכן