קבוצת ההתיישבות צעירים בירוחם (צב"י)

סוג הקבוצה: צעירים בני ירוחם
מיקום: ירוחם שבנגב
שנת גיבוש הקבוצה: 2005

אודות קבוצת ההתיישבות
צעירים בירוחם הוקמה בשנת 2005 על ידי קבוצת צעירים תושבי המקום על מנת לעודד התיישבות צעירה ולבסס קהילה מעורבת, יוזמת ומובילה. עם השנים חברו לקהילה צעירים מחוץ לישוב שראו עצמם בונים את חייהם בירוחם.
קהילת צעירים בירוחם מפעילה פרויקטים לשילוב צעירים במקום, תוך שימת דגש על התיישבות והמשך חיים בוגרים בעיר. חברי הקהילה מתגוררים ברחבי העיר ונפגשים בבית צב"י, המהווה מקום מפגש וקורת גג לפעילות חברתית ענפה.

חזון הקבוצה
"צעירים בירוחם הינה עמותה שקמה על-ידי צעירים בני ירוחם וחדשים המאמינים בירוחם, אוהבים אותה ומחויבים אליה, שבחרו לקבוע כאן את מקומם ולחיות כאן את חייהם. צעירים בירוחם פועלת לעידוד התיישבות צעירה ולביסוס קהילה צעירה מעורבת, יוזמת ומובילה. הקבוצה מפעילה מספר תכניות לצעירים ביניהן: תכנית חיילים, שירות אזרחי, קבוצות סטודנטים, רשת חברתית ועוד. צעירים בירוחם פועלת לקידום תחומי החיים של צעירים: דיור, תעסוקה, תרבות, קהילה, יזמות ומעורבות חברתית.

בית צב"י הוא ביתה החדש של העמותה שנבנה בסיועם ובתמיכתם של קק"ל ארה"ב והמשרד לפיתוח הנגב והגליל. בית צב"י משמש בית לצעירים בירוחם, לעמותה ולפעילויותיה. הבית אוסף אליו פעילות ענפה הכוללת: מופעי תרבות, ערבי לימוד, מפגשי קבוצות (סטודנטים, חיילים, שירות אזרחי), תערוכת צילומים ועוד. כל הרווחים מיועדים לאחזקת והפעלת בית צב"י ולפעילות העמותה למען ירוחם וצעיריה".

למידע נוסף על ירוחם ועל אפשרויות ההצטרפות,

צרו קשר עם המרכז מידע > 1-800-215-216

לתרומה

הירשם לניוזלטר


קישורים שימושיים

צור קשר

בית בלומפילד, רחוב ההגנה 30, באר שבע. מרכז מידע צפון, שדרות נשיאי ישראל 13, כרמיאל.

© כל הזכויות שמורות לתנועת אור

קונספט: תנועת אור | בניית אתרים
דילוג לתוכן